تهران - میدان تجریش- خیابان مقصود بیک(دربندی)
  • تلفن تماس 021-26850704

  • آدرس ایمیل

5 راه برای کمک به کودک نوپا عصبانی

 5 راه برای کمک به کودک نوپا عصبانی

 

 

چیز‌هایی که کودکان نوپا را ناراحت می‌کند ممکن است برای والدین چیز‌های بزرگی به نظر نرسد. اگر والدین بتوانند خود را به جای کودکان نوپا بگذارند یا با احساسات آن‌ها همدلی کنند می‌توانند به جلوگیری از احساس خشم در آن‌ها کمک کنند و در فرآیند انجام این کار به کودکان نوپا یاد دهید که چگونه این احساسات بزرگ را مدیریت کنند.

حواس کودکان نوپا را با یک اسباب بازی پرت کنید:

وقتی کودکان نوپا تا این حد در خشم خود غوطه ور هستند به سختی می‌توان آن‌ها را آرام کرد. به این ترتیب پرت کردن حواس آن‌ها با یک اسباب بازی می‌تواند برای تحقق این امر مفید باشد. حواس پرتی می‌تواند یک “ابزار قدرتمند” برای کمک به کاهش سطح عصبانیت کودکان نوپا باشد. این به این دلیل است که حواس پرتی یک “مداخله شناختی رفتاری” است که به دور کردن ذهن از موقعیت‌های استرس‌زا یا آسیب‌زا کمک می‌کند. به این ترتیب وقتی کودکان نوپا بتوانند روی چیزی تمرکز کنند که از آن لذت می‌برند، عصبانیت آن‌ها از بین می‌رود.

 کودک را بغل کنید تا آرام شود:

گاهی اوقات کودکان نوپا فقط باید در آغوشی امن باشند تا بدانند فارغ از اینکه چقدر عصبانی می‌شوند والدینشان همچنان کنارشان خواهند بود. به این ترتیب در آغوش گرفتن کودکان نوپا راهی عالی برای آرام کردن آنهاست. وقتی بچه‌های نوپا عصبانی هستند مواقعی وجود دارد که احساس خشم را درک نمی‌کنند یا نمی‌دانند چرا عصبانی هستند. در این حالت والدین تعجب می‌کنند که چه تعداد از کودکان نوپا صرف نظر از اینکه چقدر عصبانی هستند آن‌ها را در آغوش می‌گیرند. برخورداری از این حمایت عاطفی به آن‌ها کمک می‌کند تا آرام شوند و شاید بتوانند در مورد احساس خشم در هنگام آرامش صحبت کنند تا در آینده طغیان‌های بزرگ کمتر اتفاق بیفتد.

هوش های گاردنر

کسب اطلاعات بیشتر ( لمس کنید )

 فضای تنشی را عوض کنید:

هنگامی که کودکان نوپا ناراحت هستند تغییر دیدگاه آن‌ها نسبت به موقعیت یا فکر کردن به چیز دیگری در نتیجه شوخ طبعی ممکن است خشم را کاملاً متوقف کند. زمانی که والدین می‌خواهند “جریان احساسات شدید” را بشکنند القای شوخ طبعی در موقعیت به راحتی می‌تواند این کار را انجام دهد. هدف این است که کودکان نوپا لبخند بزنند اما قرار نیست این به قیمت احساسات کودکان نوپا باشد. به این ترتیب برای والدینی که این مسیر را امتحان می‌کنند مسخره نکردن یا ایجاد احساس بد در کودکان نوپا به خاطر عصبانیتشان مهم است. پیدا کردن چیز‌هایی که احمقانه یا خنده دار هستند می‌تواند وضعیت را خنثی کند و شاید باعث شود کودکان نوپا فراموش کنند که چرا به طور کلی عصبانی بودند.

 زمان آرامی با هم داشته باشید:

والدین ممکن است بخواهند زمان آرامی را در کنار هم و با زمان استراحت امتحان کنند. زمانی که کودکان نوپا عصبانی هستند اغلب احساسات بزرگی را که تجربه می‌کنند. به این ترتیب هنگامی که والدین در هنگام ناراحتی با کودک نوپا یا نزدیک آن‌ها می‌نشینند به کودکان نوپا این امکان را می‌دهد که بدانند صرف نظر از اینکه چقدر ناراحت می‌شوند والدین آن‌ها در کنار آن‌ها خواهند بود. هنگامی که آن‌ها این اطمینان را داشته باشند و احساس امنیت کنند در نتیجه مدتی آرام با والدین خود سپری می‌کنند.

 کودک نوپا را تشویق کنید تا نفس‌های عمیق بکشد:

آموزش تکنیک‌های تنفس شکمی به کودکان نوپا در زمانی که ناراحت نیستند کمک می‌کند تا در هنگام بروز احساسات بزرگ چه کاری انجام دهند. در ابتدا ممکن است به صورت خودکار نباشد که کودکان نوپا قادر به استفاده از این تکنیک‌ها باشند. به این ترتیب ممکن است به آن‌ها یادآوری شود که چگونه نفس بکشند تا در هنگام ناراحتی آرام شوند. وقتی این اتفاق بیفتد عصبانیت شروع به فروکش کرده و کودکان نوپا دوباره آرام می‌شوند.

منبع: نی نی سایت

مطالب مرتبط

نظرات کاربران ۰

خرید حضوری تتر